Upis u 1. razred za školsku godinu 2024./2025.

Ukratko o postupku upisa djece u 1. razred osnovne škole:

1. Od ove školske godine počinje prijava za upis djece u 1. razred osnovne škole elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole, poveznica https://osnovne.e-upisi.hr
  2. Sustavu pristupate preko portala e-Građani
  3. Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi koja će izvršiti prijavu (ali samo u prisustvu roditelja)
  4. Prijavu je potrebno napraviti od 22.2. do 31.3.2024.
  5. Prijava za pregled kod liječnika provodi se putem aplikacije Kvačica.hr  - https://kvacica.hr
  6. Djeca će pristupiti i utvrđivanju psihofizičke zrelosti djece u školi kojoj pripadaju. Osnovna škola Rude poslat će pisane pozive za pregled. Ako roditeljima ne će odgovarati predloženi termin, javit će se u Školu radi dogovora.

Detaljnije upute pročitajte u priloženim dokumentima. Ako imate pitanja i nedoumice, javite se u školu telefonom ili e-mailom. Prva je godina primjene nove aplikacije za prijavu upisa pa ćemo zajedno učiti.

PODACI POTREBNI ZA UNOS ZAHTJEVA U ŠKOLI

Roditelji koji nemaju mogućnost predati zahtjev za upis u 1. razred u aplikaciju putem portala e-Građani dobit će pomoć administratora OŠ Rude (pedagoginja).

Za dogovor o terminu dolaska u školu javite se na jednu od e-adresa ili telefon:

ured@os-rude.skole.hr

dubravka.lukezic-colakhodzic@skole.hr

Potrebni podaci:

DIJETE:

- OIB djeteta

- nalazi (liječnik, psiholog, logoped itd.) ako dijete ima zdravstvene teškoće

RODITELJ (za roditelja koji upisuje dijete te za drugog roditelja/skrbnika)

- ime i prezime, OIB

- stručna sprema

- zanimanje

- nacionalnost (upis nije obavezan)