Sat lektire u Gradskoj knjižnici
Autor: Kristina Halužan, 1. 3. 2019.

Učenici 7. a razreda naše škole posjetili su 28. 2. 2019., u pratnji učiteljice Hrvatskoga jezika, Gradsku knjižnicu u Samoboru gdje je za njih bila organizirana interpretacija lektirnog djela Vjenceslava Novaka "Iz velegradskog podzemlja". Učenici su na dječjem odjelu sudjelovali u interpretaciji lektire na zanimljiv i dinamičan način koji im se odmah svidio. Interpretacija lektirnog djela uključivala je i radionicu koju je za njih pripremila voditeljica ovog projekta gđa Blaženka Mavrić Vadlja, kojoj ovim putem i zahvaljujemo na izvrsnoj suradnji s našim učenicima danas. Učenici su pohvaljeni  te su pozvani da ponovo ovako uspješno sudjeluju i interpretiraju književna djela.