Zaštita i spašavanje (i pas Onna)
Autor: Tatjana Milek, 22. 12. 2011.

Učenici 2.a  razreda naše Škole imali su 16. prosinca 2011.g  priliku sudjelovati u vrlo zanimljivom predavanju koje nam je ponuđeno od strane Državne uprave za zaštitu i spašavanje (DUZS).....

Tema predavanja bila je  Zaštita i spašavanje.

Predavač, djelatnik DUZS-a, na zanimljiv način predočio je učenicima kako se treba ponašati u različitim elementarnim nepogodama kao što su požar, poplava ili potres.

Učenici su s velikim interesom i  aktivnošću popratili predavanje ali najveće iznenađenje čekalo ih je na kraju.

Predavač je na trenutak napustio učionicu,  a trenutak kasnije pojavio se u društvu predivnog psa koji se zove Onna i specijaliziran je za potrage ispod ruševina. Bilo je to zaista veliko iznenađenje za sve učenike i njihovog učitelja.

Saznali smo i neke pojedinosti o tom psu. Onna je morala ići u školu 3 godine, a nakon toga čekao ju je ispit koji je uspješno položila.

Predavač je na kraju svima podijelio mali poklon, enigmatsku knjižicu sa zanimljivim igrama i zadacima.

A učenici su zauzvrat  zahvalili na lijepom predavanju.

(MS)