Projekt Šafran
Autor: Kristina Halužan, 7. 12. 2018.

I ove je godine naša škola sudjelovala u projektu Šafran. Lukovice šafrana koje smo posadili na školskoj gredici poslala nam je Javna ustanova spomen područja Jasenovac u suradnji s Irskom zakladom za obrazovanje o Holokaustu.

Naši su osmaši posadili 18 lukovica Šafrana u znak sjećanja na svu djecu stradalu tijekom Holokausta. Šafrani se sade jer svojom žutom bojom podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su Židovi bili prisiljeni nositi.

Očekujemo da će procvasti krajem siječnja, oko Međunarodnog dana sjećanja na žrtve Holokausta. Ovo je samo jedna od aktivnosti koje ćemo ove godine provesti kako bismo naučili više o toj temi, ali i važnosti tolerancije i poštovanja.