2. izlet Malih eko planinara
Autor: Kristina Halužan, 16. 11. 2018.

Mali planinari Samobora i Mali eko planinari 3.a iz Ruda išli prošle subote na svoj drugi izlet. Planirana trasa je bila Slani dol-Gostinjac  sv. Bernarda (ispod vrha V eliki Lovnik). Planirana trasa ide grebenskim putem između doline Slapnice s jedne strane te doline Bregančice s druge. To je markirani široki šumski put koji ide u smjeru Dragonoša.

Sakupilo se podosta malih planinara i njihovih roditelja. Krenuli smo veselo i poletno, iz magle se digli na sunce i uživali u svakom koraku. Šuma je bila predivna, prava jesenska. Klinci su hodali odlično. Popeli smo se na vrh Lovnik iznad Svetog Bernarda, poslikali se, naravno, nekoliko puta i vratili na kratak odmor kod gostinjca. Klinci su imali snage i za nogomet, skrivača, a neki su odmarali sa roditeljima. Sve u svemu, bio je ovo još jedan predivan izlet u društvu malih planinara koji uče što je planinarstvo i kako se ugodno i korisno može provesti slobodno vrijeme sa roditeljima.

Jedva čekamo sljedeći izlet!

učiteljica: Božica Grgečić