Proslavljen Dan škole
Autor: Tatjana Milek, 6. 12. 2011.

U petak, 2. prosinca učenici i zaposlenici Osnovne škole Rude proslavili su Dan škole kao Dan otvorenih vrata....

Još tijekom prijepodneva učenici su u pratnji učiteljica posjetili tri „španjolske kuće“ s područja Samobora, kako bi darivali djecu napuštenu od roditelja igračkama i slatkišima. Svi pokloni donacija su naših učenika, koji su početkom studenog pokrenuli ovu humanitarnu akciju.

U poslijepodnevnim satima učenici su bili angažirani u nizu aktivnosti. Na likovnim radionicama nižih razreda učenici i roditelji izrađivali su  prigodne čestitke ili božićne ukrase. Voditeljice radionica bile su učiteljice Biserka Dubić, Jasmina Romić, Snježana Hofer i Božica Gregečić. Likovnu družinu viših razreda vodila je učiteljica Ružica vuković Gotić. Oni su se  posvetili oslikavanju zidova učeničkog kutka u školskom holu. Tradicionalno je bila prisutna radionica glagoljice učiteljice Biserke Mihaline, na kojoj su i učenici „neglagoljaši“ napisali svoje prve riječi upravo glagoljicom.

Sve pohvale dobila je i radionica starih zanata: uz izložbu lanjskih radova – kraluša i košeca, ove godine učenici su prezentirali tkanje i decoupage tehniku. Voditeljice su bile učiteljice Anita Kunić i Lovorka Beljak, te majstorica starih zanata, gđa Katica Tkalčić.

Članovi Eko grupe, učiteljice Regine Kitonić, predstavili su plakatima i kompjuterskim prezentacijama prvi završeni projekt -  gospodarenje otpadom, s naglaskom na recikliranju i problemu opasnog otpada. Učenici  5. i 6. razreda prezentirali su svoju terensku nastavu.

Na štandu „Škola Rude za djecu Afrike“ roditelji su mogli vidjeti (i kupiti) čestitke, razglednice s motivima Ruda, keramičke ukrase i prigodne božićne ukrase i šibe svetog Nikole, koje su izradili učenici u grupama izvannastavnih aktivnosti. Projekt „Za djecu Afrike“ i dalje vodi učiteljica Branka Oslaković.

Kratku priredbu započeo je i završio zbor učenika nižih razreda, koje vodi učitelj Robert Šepec. Uz njih nastupili su recitatori učitelja Miroslava Severovića i Biserke Mihaline, dramska družina učiteljice Sanje Čuljak i naravno folklorna skupina koju vodi Antonija Cvetković. Glazbenu pratnju i ovaj put poklonio nam je KUD Oštrc.

Po završetku događanja u Školi učenici, roditelji i zaposlenici Škole prisustvovali su rukometnoj utakmici između ekipe 7. i ekipe 8. razreda. Žestoka borba završila je tijesnom pobjedom „osmaša“, 21:19.

Proslava Dana škole završila je misom u Župnoj crkvi svete Barbare.

Više fotografija naći čete u Fotogaleriji!

(TM)