eko grupa na Zavižanu
Autor: Kristina Halužan, 26. 10. 2018.

Vikend iza nas nam je odlučio dati sunčano i toplo vrijeme. Odlučili smo to iskoristiti i posjetiti Zavižan. U subotu rano ujutro uputili smo se autocestom prema Otočcu. Tamo smo se skinuli s autoceste te nastavili prema ulazu u nacionalni park Velebit.

Na ulazu smo se parkirali, pripremili za planinarenje te se uputili laganom stazom prema planinarskom domu na Zavižanu. Tura je trajala oko sat i trideset minuta. Po dolasku u planinarski dom smo ručali, odmorili se, popeli na vrh Zavižanska kosa te se vratili natrag do kombija oko 16 sati. Moram napomenuti kako nam je u domu bio ponuđen i ''najbolji čaj na svijetu'' kojeg pripravlja stari Ante od velebitskih biljaka. Vratili smo se u večernjim satim kući vrlo umorni i zadovoljni načinom na koji smo proveli dan.

voditeljica, učiteljica Ines Filipas