likovni natječaj
Autor: Kristina Halužan, 13. 11. 2017.

Učenici 4. razreda  pod vodstvom učiteljica Mirne Grgec-Pajić i Dijane Žalac su se uključili u likovni natječaj Velikani hrvatske prošlosti u organizaciji OŠ Grigora Viteza i DV Iskrica iz Zagreba.

Ovaj likovni natječaj ima za cilj kroz likovne tehnike osvijestiti i pokrenuti kreativnost djeteta nudeći mu pravo na znanja i doživljaj prošlosti svoga naroda, te pravo na stvaranje stava i osobne vizije osjećaja nacionalne pripadnosti i pripadanje kulturnoj civilizacijskoj jedinstvenosti. Također, uz slobodno odabran likovni sadržaj, cilj je razvijati sposobnost prikazivanja i izražavanja ljudskog lika u vidu portreta.

Motiv ovogodišnjeg, drugog po redu natječaja, hrvatska je umjetnica i skladateljica Dora Pejačević,, a natječaj je predviđen za individualni rad djece vrtićke i rane školske dobi (1. – 4. razred osnovne škole).

Slušajući glazbena djela naše skladateljice te proučavajući fotografije učenici su vizualizirali  njen lik i prenijeli ga na papir kombiniranom likovnom tehnikom olovke i laviranog  tuša. Svi učenici su bili vrijedni i kreativni.