Tradicionalni zanati
Autor: Tatjana Milek, 10. 10. 2011.

I ove školske godine učenice 5. - 7. razreda nastavile su upoznavati i savladavati neke od tradicionalnih zanata....

Nakon savladane tehnike izrade "košeca" i "kraluša" - ova školska godina posvećena je TKANJU I VEZENJU!

Zahvaljujući entuzijazmu gospođe Katice Tkalčić i njenoj i njenoj želji "da se ne zaboravi", 8. listopada započela je ovogodišnja radionica tkanja i vezenja.

Upoznavši se s tkalačkim stanom i tehnikom - ni stotine niti vune i konca nisu bile nepremostiva prepreka - krenulo se ka cilju, istkati svojim rukama i ogrnuti oko vrata ŠAL.

Subotnje jutro isprepleteno raznobojnim nitima vune i konca, proteklo je u radosti i veselju, druženju i želji da se savlada ova stara vještina.

TM