Komemoracija na Trokutu
Autor: Tatjana Milek, 1. 11. 2010.

I ove godine je desetak naših učenika 29. listopada posjetilo spomen područje na Trokutu...

Deset učenika 6. i 7. razreda u pratnji učiteljice Biserke Mihaline, gospodina Krunoslava Hofera i ravnateljice Tanje Milek, prisustvovalo je komemoraciji poginulim braniteljima u Domovinskom ratu kod Spomen obilježja na Trokutu. Tamo su 1991. godine poginuli pripadnici 151. samoborske brigade - naši sugrađani Vlado Ivčić, Davor Kelemen, Krešimir Purić, Rajko Turk i Zlatko Šabarić. Uz stručno vodstvo učenici su posjetili mjesto pogibije bivšeg učenika naše škole, Vlade Ivčića.

Na komemoraciji okupilo se više od tisuću ljudi ispred spomen-stećaka koji će vječno sjećati na naše heroje i čija će imena ostati upisana u našim sjećanjima.

Ponovo smo bili dio velike delegacije Grada Samobora koja je još jednom odala počast svim Samoborcima koji su u Domovinskom ratu dali ono najvrednije. Svoj život.

Hval im i slava im.

TM