OŠ Rude: Gradsko natjecanje u graničaru [23/24]
Autor: Hrvoje Štibohar, 18. 4. 2024.

Na gradskom natjecanju u graničaru za učenike 3./4. razreda sudjelovalo je pet škola s područja Samobora i Sv. Nedelje. Natjecanje se održalo u Rudama.

Na gradskom natjecanju u graničaru za učenike 3./4. razreda sudjelovalo je pet škola s područja Samobora i Sv. Nedelje. Natjecanje se održalo u subotu (13.4.) u Rudama, a nastupala su slijedeća školska sportska društva:

ŠSD Vihor (OŠ Milana Langa, Bregana)

ŠSD Žabac (OŠ SV. Nedjelja)

ŠSD Bogumilac (OŠ Bogumil Toni, Samobor)

ŠSD Okić (OŠ Mihaela Šiloboda, SV. Martin pod Okićem)

ŠSD Rovi (OŠ Rude)

Grupa A: ŠSD VIHOR;  ŠSD OKIĆ; ŠSD ROVI
Grupa B: ŠSD ŽABAC; ŠSD BOGUMILAC

Natjecanje u graničaru pokazalo se, kao i prošle godine, vrlo napetim i uzbudljivim. U A grupi bilo je vrlo neizvjesno i svaka ekipa ostvarila je po jednu pobjedu i jedan poraz, a u konačnici je prvo mjesto i odlazak u finale osvojila ekipa ŠSD Vihor (OŠ Milana Langa, Bregana).

Naš je tim u prvom susretu pobijedio ekipu iz Bregane rezultatom 2:1 u setovima, a u drugom smo meču izgubili od ekipe OŠ Bogumila Tonija rezultatom 2:0 u setovima.

Ekipa ŠSD Vihor pobijedila je ekipu Bogumilca rezultataom 2:0. Pobjeda 2:0 donosi 3 boda, pobjeda 2:1 donosi 2 boda, poraz 1:2 donosi 1 bod, a poraz 0:2 ne donosi bodove.

Sukladno ovim pravilima, ŠSD Vihor je bio prvi u grupi s 4 boda, ŠSD Bogumilac drugi s 3 osvojena boda, a naša ekipa treća s 2 osvojena boda.

U B grupi ekipa ŠSD Okić (OŠ Mihaela Šiloboda, Sv. Martin) pobijedila je ekipu ŠSD Žabac (Sv. Nedjelja) i osigurala finalni meč.

U susretu za treće mjesto i brončanu medalju ekipa Bogumilca pobijedila je ekipu Sv. Nedelje rezultatom 2:1.

U finalnom susretu ekipa iz Sv. Martina pod Okićem pobijedila je ekipu iz Bregane također rezultatom 2:1

Ekipu ŠSD-a Rovi predstavljali su slijedeći učenici:

1. Lucija Grdović -4.b
2. Mia Geušić – 3.b
3. Maša Tandarić – 3.b
4. Laura Srdar – 3.b
5. Sara Štibuhar – 3.a
6. Mihael Mataušić – 4.b
7. Fran Plevko – 4.a
8. Patrik Šilobod – 3.b
9. Fran Habulin – 3.a
10. Jakov Jurišić – 3.b
11. Ivan Tomašković – 3.b
12. Luka Kuhar – 3.a

Naša je ekipa uglavnom bila sastavljena od učenika 3. razreda, tako da su stekli odlična iskustva za iduću godinu. Pohvale svima na sudjelovanju i uloženom trudu, a pobjedničkoj ekipi ŠSD Okić puno sreće i uspjeha na nadolazećem županijskom natjecanju.