Korizmena akcija - Za obrok i znanje kroz malo odricanje -
Autor: Branka Oslaković, 1. 3. 2024.

Prijavili smo našu školu za sudjelovanje u humanitarnoj akciji Marijini obroci pa Vas pozivamo da se uključite prema svojim mogućnostima.

Korizmena akcija "Za obrok i znanje kroz malo odricanje"

Dragi prijatelji Marijinih obroka,

zahvalni smo svima Vama koji godinama provodite aktivnosti  za djecu Marijinih obroka i radujemo se suradnji s onima koji će po prvi puta provesti akciju. Dirne nas uvijek iznova Vaša dobrota i požrtvovnost. Prošlogodišnja akcija “Za obrok i znanje kroz malo odricanje” u obrazovnim ustanovama Hrvatske veoma je uspješno prošla. Zajedno smo osigurali za 2 889 najsiromašnije djece svijeta godinu dana obrok na mjestu obrazovanja.

Pozivamo Vas i ove korizme da se uključite u našu akciju “Za obrok i znanje kroz malo odricanje” te s djecom i mladima kroz aktivnost koja Vama odgovara osigurate hranu i obrazovanje za jedno ili više gladne djece koja čekaju Marijine obroke. Sve Vaše donacije usmjerit ćemo u kuhinju koju smo otvorili u Malaviju, a dali smo joj ime “Lijepa Naša” Croatia i u njoj 1008 djece svaki dan prima obrok u školi. Naš prijedlog je da svaki razred prikupi donaciju bar za jedno gladno dijete. U akciji Vam mogu pomoći dokumentarni filmovi Marijinih obroka koje možete pronaći na našem youtube kanalu. Zanimljivi materijali se nalaze na našoj internetskoj stranici u sklopu projekata za djecu i mlade Korizmena akcija (plakati, korizmeni kalendar, vizuali za kasice, priča o našem učinku..) preuzmite one koji se Vama čine najzgodnijim za provesti akciju.

Molimo Vas da sudjelovanje u akciji prijavite putem obrasca, a nakon toga Vam šaljemo još interaktivnih materijala koji bi mogli pomoći u aktivnostima.

Prikupljajući sredstva, možemo zajedno vratiti nadu i osigurati bolju budućnost djeci u nekima od najsiromašnijih zajednica svijeta gdje djeluju Marijini obroci. Samo 22 € su dovoljna za prehranu jednog djeteta tijekom cijele školske godine, a čak i najmanji iznos od 11 centi za jedan obrok može imati veliki učinak.

Pridružite nam se kako bismo zajedno kroz ovu akciju omogućili djeci obrazovanje u najsiromašnijim zemljama svijeta. Hvala Vam!

Srdačan pozdrav i svako dobro,
Đurđica Lucić, regionalna koordinatorica Marijinih obroka za Slavoniju

Izvor: Marijini obroci Hrvatska