Putujući Bergmani: Bergmanice na Učki [22/23] #2
Autor: Ines Velički, 14. 6. 2023.

Nakon što su kiše prestale, četiri Bergmanice zaputili su se prema suncu i moru pa su u subotu, 3. lipnja ispenjale više od 800 metara visinske razlike na predivnoj Učkoj.

Iz Mošćeničke Drage krenule su pod vodstvom učiteljice Ines Velički do početka mitske staze Trebišća - Perun kroz zaseoke i vinograde, dijelom prateći cestu, a zatim zalazeći u duboku šumu s pokojom čistinom. Naišle su na stara pastirska imanja Trebišća i Potrebišća te čitavim putem pratile priču o slavenskim mitološkim bićima poput Velesa, Mokoši, Jarila, da bi se popele na vrh Perun i s njega gledale Vojak te okolne pašnjake i vrhove Učke.

Predivan izlet na kojem su ishodale 15 kilometara završio je najljepšim krajem, kupanjem u divnom lipanjskom moru u Mošćeničkoj Dragi i sladoledom za nagradu.

Pogledajte i:

Putujući Bergmani se obrazuju uz HGSS
Putujući Bergmani na Okiću [22/23] #1
Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude - Veliki dol - Oštrc - Rude [22/23]

Putujući bergmani [21/22]
Veliki Dol - Oštrc - Braslovje #1