Dan Osnovne škole Rude i PŠ Manja Vas [22/23]
Autor: Miroslav Fresl, Hrvoje Štibohar, 8. 5. 2023.

[FOTO] U srijedu, 10. svibnja 2023. godine, Osnovna škola Rude i PŠ Manja Vas proslavile su svoj dan. Kako je bilo i što su radili, provjerite u nastavku...

U srijedu, 10. svibnja 2023. povodom obilježavanja Dana škole tradicionalno su održana sportska nadmetanja.

Niži razredi imali su sučeljavanje između učenika područne škole iz Manje Vasi i ekipa iz centralne škole u Rudama. Učenici su se sučelili u mini nogometu, graničaru i štafetnim utrkama 4 x 100 m.

U nogometnoj utakmici pobjedu su odnijeli dječaci iz Ruda rezultatom 1:0. Gol za pobjedu postigao je Vinko Horvat, učenik 4.a razreda.

Nogometne ekipe

Akcija pred golom

Sastavi

P.Š. Manja Vas: Karlo Fresl (4. raz); Mihael Mataušić; Patrik Šilobod (2. raz); Ivan Orepić (1. raz); Jakov Jurišić (2. raz); Martin Sirovica (2. raz)

OŠ Rude: Vinko Horvat (4. raz)  (3. raz); Fran Plevko (3 .raz); Fran Habulin (2. raz); Rafael Košćica (2. raz); Mateo Habazin (2. raz); Kristijan Fresl (2. raz); Gabrijel Štengl (1. raz)

Nakon nogometnih uzbuđenja slijedilo je natjecanje u graničaru između učenika 2.a razreda iz Ruda i učenika 1./2. b razreda iz Manje Vasi. U vrlo napetom meču pobjedu su izborili učenici područne škole, i to rezultatom 17:15.

Ekipe u akciji

Za kraj sportskih susreta učenika nižih razreda ostale su na programu štafetne utrke 4 x 100 m.

Štafete su se sastojale od po jednog učenika/učenice iz svakog razreda, a svaki natjecatelj trčao je jedan krug u dužini 100 m nakon čega je slijedila primopredaja palice slijedećem trkaču.

U štafetnom duelu djevojčica brže su bile učenice iz područne škole, a kod dječaka su uspješniji bili učenici iz Ruda.

Štafeta

Rude: Franka Fresl (2.a); Eva Egredžija (2.a); Vita Fresl (3.a); Lucija Štengl (4.a)

Manja Vas: Maša Tandarić (2.b); Maša Geušić (2.b); Lucija Grdović (3.b); Marta Geušić (4.b)

Manja Vas: Jan Vitko (1.b); Ivan Tomašković (2.b); Mihael Mataušić (3.b); Karlo Fresl (4.b)

Rude: Mihael Horvat (1.a); Gabrijel Guliš (2.a); Fran Plevko (3.a); Ivano Tomašković (4.a)

Nakon sportskih uzbuđenja „malih“ sportaša na scenu su stupili učenici i učenice viših razreda.

Prvo je teren pripao učenicama. Badminton reprezentacija škole u sastavu Mia Lehpamer, Elena Vojak, Laura Skendrović i Martina Trčak su odigrale demonstracijski meč u parovima i pokazale zašto su se plasirale na završnicu državnog prvenstva u Poreču gdje su zauzele fenomenalno 5. mjesto.

Mia i Elena su u meču na jedan set bile uspješnije od Laure i Martine, te su pobijedile rezultatom 21:12.

Za kraj su ostala nogometna uzbuđenja.

Prvo su utakmicu odigrale ekipa 5. razreda protiv ekipe 6. razreda. Da je lopta okrugla pokazali su petaši koji su u borbenoj utakmici pobijedili favoriziranu ekipu šestaša rezultatom 1:0. Strijelac pobjedničkog gola bio je Leon Škiljan.

Ekipa 5. razreda

Gornji red (s lijeva na desno): Leon Škiljan, Luka Lehpamer, Patrik Oslaković, Petar Fresl, Leona Fresl i Noa Čić

Donji red: Vilim Đurđević i Leon Škiljan

Ekipa 6. razreda

Stoje s lijeva na desno: Borna Tandarić, Tin Trčak, Martin Grdović, Thomas Tomašković, Nikola Vrbnjak, Lara Cvetković, Lara Matijević, Petar Mataušić, Antonio Kuhar (na podu).

Detalj s utakmice

Završetak sportskih natjecanja bila je utakmica sedmaša i osmaša. Ekipa osmog razreda pobijedila je rezultatom 3:1, a posebno se istaknuo trostruki strijelac, Domagoj Škiljan.

Ekipa sedmaša

Ekipa sedmaša: Antun Jurišić, Luka Hasanagić, Lovro Guliš, Jakov Šicl i Ivano Fresl

Ekipa osmaša

Ekipa osmaša: Borna Matijević, Gabrijel Fresl, Domagoj Škiljan, Dino Matijević i Roko Lehpamer

Detalj s utakmice

9:15h
okupljanje svih učenika i djelatnika u holu škole
pozdrav ravnatelja
predstava učenica 6.a razreda s ovogodišnjeg županijskog Lidrana  - voditelj Ines Velički

9:45h
užina za učenike viših razreda
početak sportskih natjecanja za učenike nižih razreda (dvorana)*
- mini nogomet, dječaci, od 1. do 4. razreda - Rude vs Manja Vas (20 min)
- igra graničara, 1. i 2. razredi
– Rude vs Manja Vas (25 min)
- utrka na 400m, dječaci i djevojčice od 1. do 4. razreda
– Rude vs Manja Vas (10 min)
početak radionice za učenike viših razreda (izrada nakita od drvenih bojica) – voditelj Denis Turk**.

10:45 h
užina za učenike nižih razreda
početak sportskih natjecanja za učenike viših razreda (dvorana)*
- badminton, natjecanje ženskih parova, od 5. do 8. razreda (20 min)
- nogomet, dječaci/djevojčice, 5.a protiv 6.a ; 7.a protiv 8.a (45 min)
početak radionica za učenike nižih razreda (izrada čestitki i poklona za Majčin dan) – voditelji su razrednici razredne nastave**.

*Sportska natjecanja planira i sudionike određuje Hrvoje Štibohar s razrednicima. **Sudjelovanje je u radionicama dobrovoljno za sve učenike. Tko ne sudjeluje u radionicama, bit će u dvorani.

12:00h
predviđen završetak radionica i sportskih natjecanja; učenici odlaze kući

12:30h
druženje djelatnika na parkingu iza škole (ne bude li padala kiša)