Veliki čitaju malima - radionica čitanja
Autor: Tatjana Ognjenović, 24. 4. 2023.

Povodom Svjetskoga dana knjige i autorskih prava te Dana hrvatske knjige naši sedmaši, u pratnji školske knjižničarke, uputili su se s knjigama pod rukama u dječji vrtić "Grigor Vitez" u Samobor.

Suradnjom naše škole i dječjeg vrtića te vrtićke pedagoginje, gđe Marine Brajević Kus, održana je radionica čitanja "Veliki čitaju malima" u okviru koje su naši učenici čitali malim vrtićancima i na taj način pokušali im približiti pisanu riječ te otkriti veseli svijet dječje književnosti. Koliko se malim slušačima i budućim čitateljima svidjela ova radionica, pokazala su njihova ozarena lica te poziv za ponovni dolazak. Naši sedmaši, inače članovi "Kluba ljubitelja knjige", izvrsno su se snašli u interpretativnom čitanju, komunikaciji s djecom te su strpljivo odgovarali na mnogobrojna pitanja radoznale publike, a za čitanje i komunikaciju s djecom dobili su same pohvale od odgojitelja i djelatnika vrtića. Na kraju radionice svaka od pet skupina pripremila je svome čitaču zahvalnicu koju su sami izradili, a to je posebno iznenadilo i razveselilo naše učenike.