Županijsko natjecanje u rukometu za učenike 5. i 6. razreda [22/23]
Autor: Hrvoje Štibohar, 21. 4. 2023.

U srijedu, 19. travnja naša je škola bila domaćin županijskog natjecanja u rukometu za učenike 5. i 6. razreda.

Nastupala su slijedeća školska sportska društva:
ŠSD Stražnik (OŠ Samobor)
ŠSD Gaj (OŠ Ljudevita Gaja, Zaprešić)
ŠSD Vučko (OŠ Vukovina, Vukovina)
ŠSD Jamnica (OŠ Vladimir Nazor, Pisarovina)
ŠSD Žerka (OŠ Stjepana Basaričeka, Ivanić Grad)
ŠSD Dugoselko (OŠ Ivan Benković, Dugo Selo)
ŠSD Rovi (OŠ Rude)

Grupa A: ŠSD Stražnik, ŠSD Gaj, ŠSD Jamnica, ŠSD Rovi
Grupa B: ŠSD Žerka, ŠSD Vučko, ŠSD Dugoselko

Naša mlada ekipa završila je utakmice u grupi s jednom pobjedom i dva poraza. U prvom kolu tijesno smo izgubili od ekipe OŠ Samobor rezultatom 9:7. U drugom kolu upisali smo uvjerljivu pobjedu protiv ekipe iz Pisarovine rezultatom 9:1, a u posljednjem kolu smo izgubili od ekipe iz Zaprešića rezultatom 8:3. Na taj smo način završili na trećem mjestu u grupi i na kraju zauzeli 5. mjesto. Obzirom da smo bili najmlađa ekipa bila je ovo dobra proba i iskustvo za natjecanje idućih godina, kada ćemo sigurno imati važniju ulogu.

Ekipu ŠSD-a Rovi predstavljali su sljedeći učenici:
1. Leonard Štajnkler – 4.a
2. Ivano Tomašković – 4.a
3. Vinko Horvat – 4.a
4. Roko Štibohar – 4.a
5. Lucas Habulin – 4.a
6. Matej Štengl – 5.a
7. Vilim Đurđević – 5.a
8. Petar Fresl – 5.a
9. Leon Škiljan – 5.a
10. Patrik Oslaković – 5.a
11. Roko Drešar – 5.a
12. Thomas Tomašković – 6.a

Prvo mjesto i plasman na poluzavršno natjecanje izborila je ekipa ŠSD-a Gaj iz Zaprešića koja je u finalu pobijedila ekipu ŠSD-a Dugoselko iz Dugog Sela rezultatom 9:8.

U utakmici za treće mjesto ekipa ŠSD-a Stražnik iz OŠ Samobor pobijedila je ekipu ŠSD-a Vučko iz Vukovine rezultatom 14:9.

Pokazali smo se kao dobri domaćini, a tome idu u prilog pohvale ostalih ekipa i njihovih voditelja, koji su zadovoljni otišli svojim kućama.

Moramo pohvaliti i naše starije učenike koji su pomogli u organizaciji i provedbi ovog natjecanja, a to su: Dino Matijević (8.a), Borna Matijević (8.a), Gabrijel Fresl (8.a), Antun Jurišić (7.a) i Domagoj Plevko (7.a)

Pogledajte i:

gradsko u rukometu - 5. i 6. r. [22/23]