Gradsko natjecanje u graničaru [22/23]
Autor: Hrvoje Štibohar, 3. 4. 2023.

Na gradskom natjecanju u graničaru za učenike 3. i 4. razreda sudjelovalo je pet škola s područja Samobora i Svete Nedelje. Rude osvojile prvo mjesto na gradskom natjecanju!

Natjecanje se održalo u petak, 31. ožujka 2023. godine, u Rudama, a nastupala su slijedeća školska sportska društva:

ŠSD Vihor (OŠ Milana Langa, Bregana)
ŠSD Žabac (OŠ SV. Nedjelja)
ŠSD Bogumilac (OŠ Bogumil Toni, Samobor)
ŠSD Okić (OŠ Mihaela Šiloboda, SV. Martin pod Okićem)
ŠSD Rovi (OŠ Rude)

Grupa A:
ŠSD VIHOR (OŠ M.langa)
ŠSD OKIĆ (OŠ M. Šiloboda)
ŠSD ROVI (OŠ Rude)

Grupa B:
ŠSD ŽABAC  (OŠ Sv. Nedelja)
ŠSD BOGUMILAC  (OŠ B. Toni)

Natjecanje u graničaru pokazalo se vrlo napetim i uzbudljivim, a nije nedostajalo niti navijanja i podrške s tribina.

U A grupi bilo je vrlo neizvjesno i sva tri meča igrala su se na tri seta, a u konačnici je najuspješnija bila ekipa domaćina, ŠSD Rovi. Drugo mjesto zauzela je ekipa ŠSD-a Vihor, a treće mjesto ekipa ŠSD-a Okić.
U B grupi ekipa Bogumilca je pobjedila ekipu iz Sv. Nedelje i osigurala finalni meč. U utakmici za treće mjesto ekipa iz Bregane je rezultatom 2:0 pobijedila ekipu Sv. Nedelje, a u finalnom meču naša ekipa je identičnim rezultatom pobijedila ekipu Bogumilca i na taj način osigurala plasman na županijsko natjecanje u Vrbovcu.

Čestitke našim učenicima koji su pokazali brzinu, preciznost i izdržljivost. S nestrpljenjem očekujemo nadolazeće županijsko natjecanje i nadamo se da možemo ponoviti uspjeh s gradskog natjecanja.

Ekipu ŠSD-a Rovi predstavljali su slijedeći učenici:
1. Leonard Štajnkler – 4.a
2. Ivano Tomašković – 4.a