Županijsko natjecanje u badmintonu: Prvo mjesto, idemo na državno! [22/23]
Autor: Hrvoje Štibohar, 16. 2. 2023.

[FOTO] Jastrebarsko: Učenice OŠ Rude ostvarile su fenomenalan rezultat osvojivši 1. mjesto na Županijskom natjecanju u badmintonu koje se održalo 14. veljače, 2023. godine.

Na taj način je naša fantastična četvorka osigurala nastup na državnom prvenstvu koje će se održati od 1. do 3. ožujka u Poreču.

Ekipu ŠSD „Rovi“ predstavljale su:

• Mia Lehpamer,
  • Elena Vojak,
  • Martina Trčak,
  • Laura Skendrović.

U grupnoj fazi naše su cure pobijedile ekipu ŠSD-a „Croatia“ iz Prigorja Brdovečkog rezultatom 3:2 i ekipu ŠSD-a „Žerka“ iz Ivanić Grada rezultatom 3:0.

U finalnom susretu ostvarena je uvjerljiva pobjeda protiv ekipe ŠSD-a „Mladost“ iz Gradeca rezultatom 3:0.

Ovo je izniman rezultat i velika nagrada za naše učenice koje su kroz protekle tri godine vrijedno i marljivo usvajale i usavršavale svoje umijeće u ovom dinamičnom sportu.

S nestrpljenjem očekujemo premijerni nastup jedne ženske ekipe naše škole na državnoj završnici školskih sportskih društava. Do sada je ta čast pripala isključivo našim izvrsnim rukometašima koji su se 2016. godine plasirali na državno prvenstvo u obje kategorije (5./6. i 7./8. razredi).

Štoviše, u obje kategorije su osvojena odličja, zlato u kategoriji 7./8. razreda i srebro u kategoriji 5./6. razreda, što su ujedno naša najveća sportska postignuća.

Naša očekivanja od predstojeće završnice ne idu tako daleko, ali sportski se nadati, a činjenica da su sva svoja znanja iz badmintona učenice usvojile u školi u sklopu izvannastavne aktivnosti čini nas jako ponosnima i sve što postignemo u Poreču bit će za svaku pohvalu.

Pogledajte i:

gradsko badminton [22/23]