Word of the day
Autor: Marina Lastovčić, 20. 9. 2022.

Naši šestaši su se ozbiljno primili posla već na samom početku školske godine i započeli na nastavi engleskog jezika s cjelogodišnjim projektom pod nazivom "Word of the day".

Svaki sat jedan učenik (abecednim redom) donese i predstavi jednu novu riječ po vlastitom odabiru. Naši sadašnji osmaši imali su isti projekt u 6. razredu i pokazalo se da učenici jako vole predstaviti svima neku novu riječ koja je iz njihovog osobnog područja interesa.

Imamo i lijepo ukrašenu podlogu za riječ dana s omotnicom u koju stavljamo stare riječi,a iznad njih nove. Svako malo pregledamo riječi i vidimo koliko novih riječi smo na taj način usvojili,a na kraju godine omotnica će biti puna znanja, kao i naš vokabular. Tako i svi ostali učenici zajedno s nama mogu pogledati koja je nova riječ i s veseljem iščekivati uvijek novu.