Svjetski dan pismenosti 2022.
Autor: Kristina Halužan, 8. 9. 2022.

Svjetski dan pismenosti - obilježen je danas, 8. rujna, a cilj mu je osvijestiti društvo o potrebi opismenjavanja i obrazovanja.

Zapanjujuća je činjenica da je svaka 9. osoba u svijetu nepismena, da trenutno 57 milijuna djece koja su u školskoj dobi, ne pohađa školu te da je trenutno u svijetu 774 milijuna nepismenih osoba. Imajući u vidu kako pismeni roditelji češće brinu o obrazovanju svoje djece, kako imaju bolji pristup informacijama te bolji financijski i društveni status, jasno nam je kolika je važnost opismenjavanja i obrazovanja.

I za kraj, definicija pismenosti: "Da biste se smatrali pismenima, trebate biti u mogućnosti pročitati, razumjeti i napisati kratak tekst o nekom od aspekata svakodnevnog života."

Pročitajte i:

Svjetski dan milosrđa 2022.

Svjestki dani šk. god. 2021./2022.