Posjet petaša kazalištu Žar ptica: Mama, ja sam pozelenio
Autor: Ines Velički, 10. 5. 2022.

Učenici 5. a razred Osnovne škole Rude su posjetili zagrebačko kazalište Žar ptica i pogledali mjuzikl "Mama, ja sam pozelenio".

Mjuzikl nas je oduševio te smo naučili zašto trebamo biti zeleni i šareni u svojoj prehrani i kako je najbolje da svatko u svoj život unosi promjene svojim ritmom. Glumci su nas nasmijali i oduševili svojim izvedbama pa smo ih poslije predstave upoznali i zahvalili im na lijepom iskustvu.

Poslije smo se prošetali Zagrebom, otkrili zašto je važan Manduševac te obišli Katedralu, a zatim se prošetali Gornjim gradom i prepoznali najvažnije građevine uz pripovijesti o povijesti grada.

Bili smo umorni od šetanja te se na putu prema HNK-u osvježili ukusnim sladoledom koji smo kusali u krugu Meštrovićeva „Zdenca života”.

Vratili smo se u Rude veseli i pomalo umorni, ali puni dojmova.