Putujući Bergmani: Veliki Dol - Oštrc - Braslovje [21/22] #1
Autor: Ines Velički, 14. 4. 2022.

Planinarska grupa Osnovne škole Rude pod radnim nazivom Putujući Bermani 14. se otisnula na prvi izlet u poznatu okolicu.

Od škole smo se popeli do Velikog dola te zatim Hoffmanovom stazom na vrh Oštrc gdje smo se kratko odmorili u njegovu podnožju, a zatim nastavili put prema Malom Oštrcu.

Spustili smo se zatim strmo prema Braslovju, putem pozdravili one koji nisu mogli s nama te se vratili u Rude.
Ponovili smo znanje o osnovnim artiklima prve pomoći te svezali nekoliko čvorova kako bismo naučili da planinarenje nije samo besciljno hodanje po planinama i osvijestili se o opasnostima kretanja u planinama.

Uz trinaest malih planinara iz 7. i 8. razreda i jednu pridruženu članicu, u pratnji su bili energični i svestrani učitelj tjelesnoga te dvije učiteljice, Ines Filipas (fizika i tenhički) i Ines Velički (hrvatski).

Bergmani su tako prehodali dijelom poznatoga dragog brega s izvrsnim prolaznim vremenom, a OŠ „Rude” pokazuje kako nije samo kolijevka organiziranih planinarskih izleta nego svojom malom i velikom planinarskom skupinom čuva tradiciju i ljubav prema planinarenju i danas.

Tehnička zahtjevnost: T1
Kondicijska zahtjevnost: K1

Pogledajte i:
Mali eko planinari: 3. planinarski izlet - vrh Plešivica [21/22]
Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude-Veliki dol-Rude [21/22]
Mali eko planinari: 2. planinarski izlet Nerzi - Oštrc - Nerzi [21/22]

Mali eko planinari [19/20]:
Od Poljanica i Prekrižja pa natrag
Mali planinari u Sloveniji
Sudnikov pohod
Nerzi - Oštrc-Stari Lipovec grad - Šojka - Veliki dol - Nerze

Mali eko planinari [18/19]: