Sufinanciranje udžbenika
Autor: Tatjana Milek, 4. 9. 2012.

Poštovani roditelji!

4. rujna zaprimili smo od Grada Samobora dopis sljedećeg sadržaja:.....

Poštovani!

Grada Samobor je i ove godine u skladu sa svojim mogućnostima osigurao financijska sredstva za sufinanciranje nabave udžbenika za učenike iz obitelji slabijeg imovinskog stanja, a koji su polaznici osnovnih škola s područja Grada Samobora u školskoj godini 2012./2013.

Utvrđrni su sljedeći kriteriji:

- za obitelji čija primanja ne prelaze iznos od 1.100,00 kuna po članu obitelji (220% osnovice koju temeljem stavka 1., članka 32. Zakona o socijalnoj skrbi, određuje Vlada Republike Hrvatse), s time da će se knjige sufinancirati samo za učenike osnovnih škola.

Navedene kriterije bit će potrebno potkrijepiti sljedećom dokumentacijom:

- kopijom osobnih iskaznica svih članova kućanstva,

- kopijom uvjerenja o prebivalištu za članove kućanstva koji nemaju osobnu iskaznicu

- potvrdom o prihodima za sve radno sposobne članove kućanstva:

Ako je član obitelji zaposlen obavezno je priložiti platnu listu za prethodni mjesec od dana podnošenja zamolbe

Ako je član obitelji umirovljenik obavezno je priložiti odrezak od mirovine za prethodni mjesec od dana podnošenja zamolbe

Ako je član nezaposlen obavezno je priložiti Uvjerenje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (ako je član prijavljen istom) i Potvrdu o prihodima koju je moguće dobiti u Ministarstvu financija - porezna uprava, područni ured Zagreb, ispostava Samobor.

- kopiju Rješenja o dječjem doplatku (ako se ostvaruje pravo na isti)

- kopiju Potvrde o porodiljskom dopustu (ako se ostvaruje pravo na isti)

- kopiju rješenja o nekom obliku socijalne skrbi od Centra za socijalnu skrb (ako se ostvaruje pravo na isti)

- OIB korisnika pomoći na čiji će račun biti uplaćena sredstva