HCK: Materijalna pomoć za raseljene Ukrajince
Autor: Goran Orlić, 17. 3. 2022.

U skladu s uputama Hrvatskog Crvenog križa, HCK Samobor započeo je akciju prikupljanja materijalne humanitarne pomoći za ljude pristigle iz Ukrajine.

U akciju su dobrodošli uključiti se i mještani ili roditelji odnosno djelatnici škole koji žele i mogu pomoći ljudima u nevolji. Navedene pakete odnosno artikle može se slobodno donijeti u školu svakim radnim danom između 8 i 18 h.

Zamolba za pomoći proslijeđena je i svim razrednicima kako bi u suradnji sa svojim učenicima i njihovm roditeljima pokušali pribaviti štogod od traženih artikala iz prehrambenog, higijenskog ili dječjeg paketa.

Zamisao je da svatko pribavi koji od navedenih artikala, a potom će ih djelatnici škole ili djelatnici Crvenog križa spakirati kao pojedine prehrambene, higijenske ili dječje pakete. Više doznajte doznajte u nastavku...

"Humanitarna pomoć za raseljene Ukrajince, prikuplja se od ponedjeljka do petka od 8 do 15 sati na adresi Ulica Miroslava Krleže 5 te od 8 do 19 sati u Ulici Ilirskog pokreta 2. Za sva pitanja i informacije može nas se kontaktirati na e-mail info@crvenikrizsamobor.hr i na telefon 33 61 681", navodi se na stranicama HCK Samobor.

"Hrvatski Crveni križ definirao je sadržaj paketa za krajnje korisnike i njegovo okvirno trajanje prema broju osoba koje ga primaju. Tako bi prehrambeni i higijenski paket predviđen za dvije osobe trebao sadržavati artikle za 15 dana, a dječji paket za jedno dijete također sadržaj dostatan za 15 dana upotrebe."

Izvor: HCK Samobor

Izvor: crvenikrizsamobor.hr