Ovaj mjesec: 2097
Svjetski dan animiranog filma 2021.
Autor: Kristina Halužan, 29. 10. 2021.

Učenici Osnovne škole Rude nagradnom igrom, uređivanjem informativnog panoa i drugim aktivnostima obilježili Svjetski dan animiranog filma

Naša je škola jučer obilježila Svjetski dan animiranog filma. Već ranim jutrom u holu su se na velikom ekranu prikazivali  neki od najpoznatijih animiranih filmova.

Na putu prema učionicama dočekali su nas informativni panoi sa zanimljivostima i podacima o povijesti animiranog filma. Točan odgovor na nagradno pitanje o tome koji je prvi neamerički animirani film osvojio Oscara, trebalo je sa svojim podacima ubaciti u kutiju i pričekati da se vidi tko će biti sretne ruke. Izvučena su dva dobitnika Milka čokolade koji su točno odgovorili da je to hrvatski animirani film Surogat Dušana Vukotića iz davne 1961. godine.

Bilo je dobro saznati nešto što nam nije u propisanim školskim kurikulumima,  upamtiti  koju zanimljivost te sudjelovati u kvizu.

Pogledajte i:

Svjetski dan civilnog zrakoplovstva 2021.
Međunarodni dan ukidanja ropstva 2021.
Hanuka 2021.
Thanksgiving day - Dan zahvalnosti 2021.
Dan sjećanja na Vukovar 2021.
Svjetski dan tolerancije 2021.
Svjetski dan origamija 2021.
Svjetski dan izumitelja 2021.
Dan grada Samobora 2021.
Europski dan jezika i Svjetski dan turizma 2021.