Mjesec hrvatske knjige u Godini čitanja
Autor: Tatjana Ognjenović, 28. 10. 2021.

[FOTO] U Godini čitanja, a povodom Mjeseca hrvatske knjige učenici viših razreda su čitali i interpretirali hrvatske autore, pisali vlastite bajke...
galerija >klik<

U sklopu aktivnosti koje provodimo u Godini čitanja, a povodom Mjeseca hrvatske knjige, za učenike viših razreda organizirano je grupno čitanje i interpretacija djela hrvatskih autora.

galerija >klik<

Iz knjige priča Zorana Pongrašića Zašto (ne) volim bajke učenici su pročitali priču Ivica i Marica na drugi način, a potom su u okviru radionice osmislili i predstavili svoju vlastitu bajku. Svi razredi uspješno su sudjelovali u radionici, a posebno su se u ovom kreativnom zadatku istaknuli učenici osmog razreda koji su dobili pohvalu i odlične ocjene od učiteljice hrvatskoga jezika i voditeljice radionice, Ines Velički.

Učenici su pročitali i Pongrašićevu priču A što bude poslije? te priču Zvonimira Baloga Kako je automobil dobio ime? Zadatak nakon čitanja Balogove priče bio je osmisliti šaljivu priču o tome kako su neke druge stvari dobile ime. Učenici su bili kreativni i u ovom zadatku, a na kraju su uživali u priči Mladena Kopjara Šalodan i šalici toplog kakaa.

Pročitajte i:

Potraga za knjigom: 2021. "Godina čitanja" u Republici Hrvatskoj
Angeli Tokić treća nagrada na natječaju "Moja prva knjiga"
Posjet Interliberu 2018.
Nagrada Angeli
Dan školskih knjižnica 2018.
Dan školskih knjižnjica 2017.