Posjeta iz OŠ Pušća
Autor: Tatjana Milek, 9. 5. 2012.

U utorak 9. svibnja u posjetu su nam stigle učenice i profesorice iz OŠ Pušća. Iz Glasnika Zagrebačke županije koji je zabilježio naš nastup na Samoborskom proljetnom sajmu, saznale su za našu grupu koja njeguje tradicionalne zanate (u ovom slučaju tkanje)....

Zainteresirale su se, uspostavile kontakt i posjet je dogovoren.

Uz tetu Katicu i učiteljicu Anitu Kunić, naše su se učenice pokazale kao prave promotorice tkanja, ali i ostalih tradicionalnih zanata, vezenja, izrade kraluža i košeca. Uz izložbu dosadašnjih radova, naše su djevojke upoznale gošće s tkalačkim stanom, kao i načinom i tehnikom tkanja. Uz pomoć i podršku naših djevojaka gošće su i same s oduševljenjem pokušale tkati. Pao je dogovor o ponovnom susretu, al' u Pušći, odmah na početku nove školske godine.

Ovo lijepo upoznavanje i druženje zasladili smo rudarskom greblicom, što je bila još jedna novina za naše gošće.

I tkanje i kraluš i košec i greblica - "ne buju se zatrli" sve dok ima mladih, za njih zainteresiranih.

(AK)