ORGANIZACIJA NASTAVE - Petak, 23.4.2021. g. - WRC (World Rally Championship) u Rudama
Autor: Miroslav Fresl, 20. 4. 2021.

U petak 23.4.2021. g. organizirat ćemo nastavu na daljinu za učenike svih razreda matične i područne škole zbog održavanja utrke Svjetskog prvenstva u rallyju (WRC – World Rally Championship).

Utrka će se voziti na relaciji: Rude – Braslovje – Prekrižje Plešivičko – Plešivica  pa će navedena prometnica (počevši od središta Ruda) i sve njoj prilazne ceste biti zatvorene za javni promet navedenoga dana od 5:30 do 18:30 sati temeljem odobrenja Policijske uprave zagrebačke.

Smatramo razložnim organizirati nastavu na ovaj način jer:

• nije moguće organizirati siguran i funkcionalan dolazak/odlazak svih učenika u/iz škole
  • je ugrožen siguran boravak učenika na prostoru oko škole
  • bi zbog buke trkaćih automobila i svih popratnih sadržaja odnosno same naravi natjecanja, koje će određenom broju učenika biti izuzetno zanimljivo, bilo vrlo teško usredotočiti se na nastavu i učiteljima, i učenicima.

Nastava će se održati prema redovnom rasporedu, za učenike nižih razreda korištenjem do sada poznatih metoda dok će zadatci za učenike viših razreda biti postavljeni u Yammmer odnosno nastava se neće održavati u realnom vremenu pomoću Zoom platforme. Učenike će o nastavnim detaljima dodatno obavijestiti njihovi razrednici.