Let's do it! - jedan dan za čisti okoliš
Autor: Tatjana Milek, 13. 4. 2012.

Naša se škola prijavila za sudjelovanje u globalnoj kampanji Let's do it! World Cleanup 2012. Akcija je organizirana u povodu Dana planeta Zemlje, a mi ćemo je provesti u petak, 20 travnja 2012. godine....

Molim učenike i njihove roditelje da podrže ovu akciju, jer ako želimo čisti okoliš (a on nam je potreban) moramo i sami biti dio promjena.

Čist okoliš je pravo i obveza svih nas. Jedino biće koje stvara otpad je čovjek, a njegovo neodgovorno ponašanje dovodi u pitanje opstanak budućih generacija.

Kampanja ima za cilj podizanje svijesti svih građana o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada, a kulminacija kampanje je akcija čišćenja nepravilno odbačenog otpada.

Ukoliko nas vrijeme posluži planiramo s učenicima očistiti okoliš Škole i Dvorane (niži razredi), odnosno s višim razredima Šetnicu, Rukometno igralište, okoliš Župnog dvora i dječje igralište i tako sve do početka Poučne staze.

Za niže razrede akciju ćemo provesti u prijepodnevnim, a za više razrede u poslijepodnevnim satima.

Pozivam sve zainteresirane roditelje da nam pomognu u organizaciji i provedbi akcije.

Učinimo to zajedno!!!

Više o samoj akciji možete pogledati na http://www.zelena-cistka.org/pridruzi-se/obrazovna-institucija/

(TM)