Sakramenat potvrde u Rudama
Autor: Kristina Halužan, 29. 5. 2019.

Sunčane i tople subote, 25.05. učenici 7. i 8.r. primili su sakramenat Svete potvrde u crkvi sv. Barbare u Rudama. Svečano euharistijsko slavlje predvodio je, nadahnutom i poučnom propovijedi srca zagrijao te  pečat dara Duha Svetoga, učenicima  podijelio je,  vlč. Ivica Budiščak. Euharistijsko slavlje uljepšao je svojim skladnim sviranjem i pjevanjem, zbor mladih pod vodstvom g. Mihaela Lehpamera.

Velečasnog Budiščaka pozdravio je u ime svih krizmanika Andrej Planinčić, a buket cvijeća uručila mu je Lara Hofer. Prvo čitanje pročitala je Karla Lehpamer, a molitvu vjernika pročitao je dugogodišnji ministrant, srednjoškolac Janko Načkar.

U ime roditelja, velečasnog Budiščaka pozdravio je i zahvalio na dolasku, g. Josip Lebegner, a poklon mu je uručila župna vijećnica i učiteljica, gđa Snježana Hofer.

Uz roditelje, kumove i rodbinu, učenike su podržale svojom prisutnošću i molitvom, učiteljice razrednice, gđa Jasmina Kodrnja i gđa Diana Baron te vjeroučiteljica.

Nadamo se da će naši učenici, ispunjeni darovima Duha Svetoga, imati više snage za učenje i  svjedočenje vjere u svakodnevnom životu, kao što su izrazili u svojim zahvalama na vjeronaučnim susretima u školi.

Branka Oslaković, vjeroučiteljica

Priloženi dokumenti: