veliki čitaju malima
Autor: Kristina Halužan, 26. 10. 2017.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana školskih knjižnica, a u okviru projekta I ja želim čitati, u školskoj knjižnici OŠ Rude organizirano je 26. 10. 2017. čitanje bajke  braće Grimm Crvenkapica.

Učenice 6. a razreda  Angela Tokić i Tea Nikl, članice školskog Kluba ljubitelja knjige, veselim prvašićima pročitale su bajku Crvenkapica, a prvašići su ih nagradili pljeskom te su se rado uključili u razgovor o ovoj, njima već dobro poznatoj, bajci. Učenici 1. a razreda s učiteljicom Anom Radmanić uvelike se pripremaju za čitanje nadolazećih lektirnih djela. Učenice šestog razreda ovim su ih čitanjem potaknule da što brže i bolje nauče čitati te samostalno zakorače u čudesni svijet knjiga.

Prvašići su na kraju druženja u školskoj knjižnici za uspomenu dobili i straničnike koje su za njih izradili učenici petih razreda pod vodstvom učiteljice Dijane Žalac, a u okviru  Bookmark projekta. Prvašići su se uistinu razveselili lijepim poklončićima i obećali da će straničnike koristiti prilikom čitanja lektire.