izvanučionička nastava - Ravna Gora
Autor: Kristina Halužan, 9. 10. 2017.

Taj četvrtak, 28.9. ,šesti, sedmi i osmi razred će zasigurno još dugo pamtiti. Škola Rude je po prvi put organizirala izlet na kojem su se brale  gljive i pravila jala od njih.

Školski izlet -  gljivarenje u Ravnoj Gori  (Gorski Kotar)

Atmosfera u autobusu tog je dana već u 7.30 bila i više nego dobra. Krenuli smo preko divne Plešivice prema Ravnoj Gori u koju smo stigli 2 sata od polaska. Nakon što smo se našli s našom domaćicom iz udruge Plodovi gorja, uputili smo se prema lokaciji u samoj šumi, gdje je gljivarenje i bilo planirano. Došli smo pred grupirane drvene kućice gdje smo se okrijepili čajem i štrudlicama od borovnica. Poslije okrjepe  krenuli smo u  4-satnu berbu gljiva koja je bila vrlo uspješna. Dvojica učenika su čak našla i vrganje . Po završetku je uslijedila determinacija gljiva od strane stručne osobe, ukusan ručak  te mali odmor i igra prije obilaska poučne staze Plodovi Gorja. Obilazak same staze trajao je sat vremena, nakon čega smo se uputili prema kanjonu Kamačnik u kojem smo također proveli sat vremena. Oko 17 sati smo se veseli, zadovoljni i umorni uputili natrag prema Rudama.

Ines Filipas, učiteljica voditeljica