posjet tvornici čokolade
Autor: Kristina Halužan, 17. 5. 2016.

Zotter je tvornica, zapravo manufaktura čokolade nedaleko od Graza. U Zotter su učenici koji uče njemački krenuli u pratnji svojih učiteljica iz njemačkog, Ozane i Kristine.

Pridružili su nam se i polaznici njemačkih grupa u Litteri.

Tvornica nas je oduševila! U malom kinu pogledali smo film o proizvodnji kakaovca, zatim smo dobili žličice i krenuli u obilazak tvornice i degustaciju 365 vrsta čokolade. Neke su bile u tekućem obliku, neke smo lomili, neke samo uzimali s malih vlakića, od nekih radili vruću čokoladu, neke kupili na izlasku...

Obišli smo i eko zološki vrt te dječja igrališta, nakon čega smo se uputili u Graz. Nakon razgledavanja grada i McDonaldsa bilo je vrijeme za povratak.

Predivan izlet koji ćemo još dugo pamtiti.

A ako nas želite vidjeti, zavirite u našu foto-galeriju.