gostovanje g. Štahana
Autor: Kristina Halužan, 12. 11. 2015.

Dobitnik nagrade za životno djelo Grada Samobora, g. Želimir Štahan, umirovljeni šumarski inženjer, danas je posjetio našu školu. U uvodu smo mogli vidjeti filmić od par minuta o njegovu radu i životu te viziji budućnosti, sve vezano uz zaštitu prirode.

Gospodin Štahan je, naime, najzaslužniji za proglašenje Samoborskog gorja i Žumberka parkom prirode.

Nakon uvodnog filmića, održao je predavanje o trima poučnima staza u Hrvatskoj,  nakon čega je s gospođom Škeljo, kao voditeljicom eko-grupe, postignut dogovor o budućoj suradnji. Prvom prilikom eko-grupa će s gospodinom Štahanom i gospođom Škeljo obići poučnu stazu Otruševec i Grgosovu špilju. Nadamo se i budućim susretima!