Radovi na prometnici u Cerju - prijevoz za učenike
Autor: Miroslav Fresl, 11. 1. 2024.

S obzirom da se zatvara Starogradska ulica, od petka, 12. siječnja 2024. godine,  autobusi Autoturista će iz Samobora i Donjih Ruda ići ponovno preko Cerja prema onom rasporedu koji je vrijedio prije trenutačnog, privremenog otvaranja ulice.

klik >>> AUTOTURIST - vozni redovi

...

[11.12.2023. 19:30h]

Od utorka, 12. prosinca, autobusne linije Autoturista voze prema redovnom rasporedu kao i prije radova. Obavijest se odnosi na redovne autobusne linije Samobor - Rude - Braslovje, Samobor - Cerje - Kotari - Bukovje i "kružna vožnja" za učenike predmetne nastave koji dolaze u OŠ Rude.

[25.11.2023. 19:30h]

Od ponedjeljka, 11.12.2023., do petka, 15.12.2023., vozit će učenike razredne nastave iz Cerja koji putuju u PŠ Manja Vas i učenike predmetne nastave koji putuju u matičnu školu u Rude poseban kombi prijevoz prema sljedećem rasporedu vožnje:

1. PŠ MANJA VAS

• 7,20 h - polazak iz Cerja od kućnog broja 26 (autobusna stanica kod raspela / prva sutobusna stanica nakon DVD-a Cerje u smjeru Manje Vasi) ; nakon polaska, kombi će pokupiti učenike po stanicama u Cerju te preko Samobora i Ruda odvesti učenike razredne nastave u PŠ Manja Vas
  • od ponedjeljka do četvrtka kombi će kretati u 12,20 h od DVD-a u Manjoj Vasi i odvesti učenike područne škole koji stanuju u Cerju preko Ruda i Samobora do Cerja ; u petak je polazak iz Manje Vasi u 11,30 h.

2. OŠ RUDE

• 11,20 h - polazak iz Cerja od kućnog broja 26 (autobusna stanica kod raspela / prva sutobusna stanica nakon DVD-a Cerje u smjeru Manje Vasi) ; nakon polaska, kombi će pokupiti učenike po stanicama u Cerju te ih preko Samobora i Ruda dovesti do škole ; oko 11,50 h kombi će krenuti od DVD-a Manja Vas prema Kotarima te pokupiti sve učenike predmetne nastave koji inače koriste kružnu vožnju i dovesti ih u OŠ Rude do 12,20 h.
  • u ponedjeljak i utorak (11. i 12.12.) kombi će kretati u 17,30 ha od utorka do petka (13.-15.12.) u 18,20 h od OŠ Rude i odvesti učenike predmetne nastave koji stanuju u Braslovju, Bukovju, Kotarima i Manjoj Vasi, a zatim će se spustiti u Rude, pokupiti učenike koji stanuju u Cerju i odvesti ih preko Samobora kući. (*Učenici iz Cerja mogu odmah ući u kombi i voziti se cijeli krug ili čekati ispred škole dok se kombi vrati u Rude.)

Od utorka, 5.12.2023., do petka, 8.12.2023., vozit će učenike razredne nastave iz Cerja koji putuju u PŠ Manja Vas i učenike predmetne nastave koji putuju u matičnu školu u Rude poseban kombi prijevoz prema sljedećem rasporedu vožnje:

POLAZAK UJUTRO U ŠKOLU - ZAJEDNIČKI KOMBI ZA UČENIKE KOJI PUTUJU U PŠ MANJA VAS I OŠ RUDE

• 7,00 h - polazak iz Cerja od kućnog broja 26 (autobusna stanica kod raspela / prva sutobusna stanica nakon DVD-a Cerje u smjeru Manje Vasi) ; nakon polaska, kombi će pokupiti učenike po stanicama u Cerju, preko Samobora doći u Rude i ostaviti učenike predmetne nastave oko 7,30 h kod škole te odvesti učenike razredne nastave u PŠ Manja Vas ; oko 7,40 h kombi će krenuti od DVD-a Manja Vas prema Kotarima te pokupiti sve učenike predmetne nastave koji inače koriste kružnu vožnju i dovesti ih u OŠ Rude do 8,00 h.

ODLAZAK IZ ŠKOLE

1. PŠ MANJA VAS

• od utorka do četvrtka kombi će kretati u 13,10 h od DVD-a u Manjoj Vasi i odvesti učenike područne škole koji stanuju u Cerju preko Ruda i Samobora do Cerja ; u petak je polazak iz Manje Vasi u 11,30 h.

2. OŠ RUDE

• od utorka do petka kombi će kretati u 14,05 h od OŠ Rude i odvesti učenike predmetne nastave koji stanuju u Braslovju, Bukovju, Kotarima i Manjoj Vasi, a zatim će se spustiti u Rude, pokupiti učenike koji stanuju u Cerju i odvesti ih preko Samobora kući. (*Učenici iz Cerja mogu odmah ući u kombi i voziti se cijeli krug ili čekati ispred škole dok se kombi vrati u Rude.)

Prema informacijama dobivenima danas od prijevoznika Autoturista - do kraja ovoga tjedna (četvrtak i petak) i u ponedjeljak, 4.12.2023., vozit će prema redovnom rasporedu autobusna linija Samobor-Cerje-Bukovje koju koriste učenici PŠ Manja Vas i kružna autobusna linija za učenike predmetne nastave koji putuju u matičnu školu u Rude.

U srijedu, 29.11.2023., vozit će prema redovnom rasporedu autobusna linija Samobor-Cerje-Bukovje koju koriste učenici PŠ Manja Vas i kružna autobusna linija za učenike predmetne nastave koji putuju u matičnu školu u Rude.

U ponedjeljak i utorak, 27. i 28.11.2023., vozit će prema redovnom rasporedu autobusna linija Samobor-Cerje-Bukovje koju koriste učenici PŠ Manja Vas i kružna autobusna linija za učenike predmetne nastave koji putuju u matičnu školu u Rude.

Hoće li tako biti i ostatak tjedna, ovisi o radovima.

Kada prometnicom više ne budu mogli prolaziti autobusi, za navedene će učenike biti osiguran poseban kombi prijevoz koji će ih preko Samobora dovesti u PŠ Manja Vas odnosno Rude i nazad.

Izvor: Autoturist, OŠ Rude