Mali eko planinari: 4. planinarski izlet - Šoićeva kuća - Japetić [21/22]
Autor: Božica Grgečić, 10. 6. 2022.

[FOTO] Četvrti izlet Malih eko planinara Osnovne škole rude išao je stazom od Šoićeve kuće, vrha na Japetiću i tamošnjeg planinarskog doma te istim putem natrag. Kako im je bilo, što su sve vidjeli i doživjeli pogledajte i pročitajte u nastavku...

galerija > klik <

Mali Eko planinari OŠ Rude išli su na svoj četvrti izlet. Ovaj puta je planinarenje bilo malo duže i zahtjevnije. No, to nas nije omelo u našoj želji da osvojimo Japetić. Naravno da smo u tome uspjeli!

galerija > klik <

Nakon početnog uspona preko kamenja, vode, trave, došli smo do boljeg dijela staze. Tada je uslijedilo planinarenje uz brijeg oko dva sata. Nismo točno računali. Na svako pitanje: "Koliko još?", moj je odgovor bio, "Još samo malo." I tako smo i stigli do piramide na Japetiću na koju su se popeli najhrabriji. Ostali su nas gledali i uživali na svoj način. Bilo je vrijeme prvog gableca. Svi su već bili jako gladni.

Nakon kratkog odmora, krenuli smo do doma na Japetiću. Uživali smo u divnom,toplom danu, sunčevim zrakama, opojnim mirisima prirode i prelijepom cvijeću.

galerija > klik <

Kod doma na Japetiću ponovno se nešto malo jelo, a potom smo uživali u spuštanju paraglajdera ispod doma. Nakon nekog vremena došlo je i vrijeme za povratak. Spremili smo svoje stvari, počistili sve iza sebe i krenuli natrag. Nožice su sad hrabrije grabile niz brijeg!

galerija > klik <

Kada smo došli do polaznog mjesta, pozdravili smo se i rekli jedni drugima: "Vidimo se sutra!" Jer sutra je bio radni ponedjeljak! Jedva čekamo planinarske izlete u 3. razredu!

Pogledajte i:
Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude-Veliki dol-Rude [21/22]
Mali eko planinari: 2. planinarski izlet Nerzi - Oštrc - Nerzi [21/22]
Mali eko planinari: 3. planinarski izlet - vrh Plešivica [21/22]

Mali eko planinari [19/20]:
Od Poljanica i Prekrižja pa natrag
Mali planinari u Sloveniji
Sudnikov pohod
Nerzi - Oštrc-Stari Lipovec grad - Šojka - Veliki dol - Nerze

Mali eko planinari [18/19]:
VelebitCerinski virŽumberakSmerovišće - SlapnicaKoretići - Noršićka PleševicaPoljanice - PlešivicaVeliki Črnec - Veliki dol

Mali eko planinari [18/17/16]: