Međunarodni dan darivanja knjigom
Autor: Božica Grgečić, 14. 2. 2022.

Učenici 2.a razreda OŠ Rude priključili su  se akciji darivanja dječjih knjiga i slikovnica – “Čitam, dam, sretan sam. Svoju knjigu daruj, tuđe srce obraduj!”

Knjižničari,odgojitelji i drugi stručnjaci u Hrvatskoj obilježavaju  ovaj dan tako da organiziraju  prikupljanje i darivanje slikovnica. Čitanje nam pomaže da razvijamo osjećaje,obogaćuje našu maštu i rječnik,pomaže nam da zavolimo knjige i ono najvažnije,zabavno je!

Učenici 2.a razreda OŠ Rude priključili su  se akciji darivanja dječjih knjiga i slikovnica – “Čitam, dam, sretan sam. Svoju knjigu daruj, tuđe srce obraduj!”

Svaki je učenik donio nekoliko slikovnica i knjiga koje smo stavili na klupu da vidimo koliko smo sakupili. Bili smo jako sretni i ponosni na sebe. Te će  slikovnice uljepšati boravak djeci u bolnicama,domovima zdravlja i drugim ustanovama u kojima se okuplja mnogo djece.

Knjige se prikupljaju na Odjelu za djecu i mlade u Gradskoj knjižnici u Samoboru tijekom veljače, a sve prikupljene knjige darovat će se djeci kojoj su potrebne