Svjetski dan žena i djevojaka u znanosti
Autor: Kristina Halužan, 11. 2. 2022.

Svjetski dan žena i djevojaka u znanosti obilježava se na današnji dan, 11. veljače. U gotovo svim europskim državama, osim u njih 4, muškarci i dalje čine većinu u znanosti. No istekako  su važni doprinosi koje žene svakodnevno daju na području spašavanja ljudskih života, u istraživanjima i na području inovacija. A tek 1901. dopušteno im je pohađanje sveučilišta. Za razliku od njih, muškarci su se mogli visoko obrazovati već od 11. stoljeća. Danas, kada je vrijeme rodnih  razlika iza nas, potrebno je, više nego ikada, udružiti snage i posvetiti se obrazovanju, istraživanju i novim pronalascima.