OŠ Rude: Kestenijada 2021.
Autor: Božica Grgečić, 16. 11. 2021.

[FOTO] Učenici nižih razreda OŠ Rude, njihove učiteljice i učitelj, odabrali su lijep dan za tradicionalnu kestenijadu koja se održala u PŠ Manja Vas. Pogledajte kako im je bilo...

galerija
>klik<

Učenici nižih razreda i njihove učiteljice i učitelj odabrali su današnji  dan za svoju, već tradicionalnu, kestenijadu. Laganom šetnjom za sat vremena stigli smo iz Ruda  u našu područnu školu u Manjoj Vasi gdje smo imali užinu, pečene kestene, sportske igre i prijepodne ugodnog druženja.

Krenuli smo iz Ruda u 9 sati laganim korakom punim veselja do naše područne škole koju neki još nisu vidjeli. Hodajući, ponavljali smo svoje znanje iz prirode o jeseni, snalaženju u prirodi, uočavali promjene u boji lišća na listopadnom drveću….mnogo toga!

galerija >klik<

galerija >klik<

Uživali smo u divnim jesenskim bojama svuda oko nas, brali kestene i ubrzo stigli do cilja. Tamo smo se raštrkali na sve strane, od livade do igrališta. Nakon slasne užine, uslijedile su igre na igralištu i pečenje kestenja. Ubrzo  smo uživali u slasnim i mirisnim kestenima koje smo ispekli. Nakon toga slijedilo je još igre, a ubrzo je došlo i vrijeme povratka. Nije nam se baš još vraćalo, no svemu što je lijepo, brzo dođe kraj.

galerija >klik<

Spustili smo se drugim putem kroz šumu prema Rudama. Na radosnim licima vidjelo se i malo slatkog umora. Ponovno smo uživali u jesenskim bojama, u šuškanju lišća pod našim nogama, pjevali  smo pjesmu o gljivi muhari. Sjetili smo se da bismo mogli lišće bacati u zrak, pa smo i to probali! Bilo je super!

galerija >klik<

Tako je prošao ovaj dan kojim smo pozdravili jesen i njene predivne boje te uživali u slasnim  i mirisnim kestenima!

Učiteljica:Božica Grgečić

Pogledajte i:

OŠ Rude: Dan kruha i zahvalnosti 2021.
PŠ Manja Vas: Kestenijada i pozdrav jeseni! 2021.
PŠ Manja Vas: Dan kruha i zahvalnosti 2021.
Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude-Veliki dol-Rude 2021.