OŠ Rude: Dan kruha i zahvalnosti [21/22]
Autor: Sanja Čuturić, 21. 10. 2021.

[FOTO] Obilježen Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i Dan jabuka
galerija >klik<

U matičnoj školi je obilježen Dan kruha i zahvalnost za plodove zemlje, a ujedno i Dan jabuka.

galerija >klik<

Učenici od 1. do 4. razreda su donijeli valjke, krpe, pregače i primili se posla kao pravi pekari. Tijesto nam je zamijesila naša teta Višnja, kuharica. Svaki je učenik dobio komadić tijesta da pusti mašti na volju i izradi svoje pecivo.

galerija >klik<

Kada su bili gotovi, nestrpljivo su čekali da se to u školskoj kuhinji i ispeče. Dok smo mi "odrađivali" matematiku, vrijedne i kreativne ruke našeg domara Denisa, uz sveprisutnu podršku nasih teta spremačica, Snježane i Emire priuštili su nam predivne, možemo reci idilične, prizore u holu.

galerija >klik<

Svemu svakako treba dodati i uključenost pojedinih roditelja u vidu predivno aranžiranih košara s jesenskim plodovima, pecivima koje su mame pomogle peći nekim učenicima kod kuće da počaste svoje prijatelje, a svakako je hvale vrijedno spomenuti i dar jednih roditelja povodom Dana jabuka, pune košare jabuka za cijelu školu! Gospodin Petar Fresl je školi darovao 30 kg jabuka. Sve je dodatno uveličano recitacijama i pjesmicama učenika te na koncu i blagoslovom župnika.

Za kraj možemo samo citirati naše prvašiće: "Ovo je najbolji dan u školi do sada!"

Pogledajte i:
PŠ Manja Vas: Dan kruha i zahvalnosti [21/22]
OŠ Rude: Dan kruha 2019.
PŠ Manja Vas: Dan kruha 2019.
Oš Rude: Dan kruha 2018.
PŠ Manja Vas: Dan kruha 2018.
[FOTO] OŠ Rude: Dan kruha 2017.
[FOTO] Oš Rude: Dan kruha 2011.
[FOTO] OŠ Rude: Dan kruha 2010.
[FOTO] PŠ Manja Vas: Dan kruha 2010.