Mali eko planinari: 1. planinarski izlet Rude-Veliki dol-Rude [21/22]
Autor: Božica Grgečić, 6. 10. 2021.

[FOTO] Mali eko planinari 2.a  razreda OŠ Rude na prvom planinarskom izletu iz škole u vrijeme COVID-a 19 i njihovog polaska u školu. galerija >klik<

Mali eko planinari 2.a  razreda OŠ Rude otišli su na svoj prvi planinarski izlet! To im je ujedno bio i prvi zajednički odlazak iz škole u vrijeme COVID-a 19 i njihovog polaska u školu.

>klik<

Sastali smo se u 9,00 na centru Ruda. Plan prvog izleta bio je lagan: od centra Ruda, preko Črnca, do Velikog dola i natrag. Za male nožice drugaša sasvim dovoljno za prvi planinarski izlet! Kasnije smo zaključili da bi oni mogli i duplo više!

No, prvi je izlet zamišljen kao kraće hodanje, uz upoznavanje planinarskih osnova, upoznavanje markacija, raskrižja i putokaza na planinarskim  stazama. Učenici su s velikim zanimanjem upijali nove sadržaje, hodali bez poteškoća, smijali se, razgovarali, odgovarali na pitanja….

U pratnji je bilo nekoliko roditelja koji su se s velikim zanimanjem i radošću priključili prvom planinarskom izletu svoje djece. Bilo nam je zanimljivo i ugodno družiti se u sasvim drugačijoj  atmosferi od one školske! Čak su i neki roditelji naučili nešto novo o planinarenju i ponekim biljkama koje smo vidjeli.

Nakon uzbrdice do Črnca, uslijedio je lakši uspon do Velikog dola uz razgovor i promatranje prirode. Nakon sat i nešto vremena stigli smo do Velikog dola. Prvo je uslijedila pauza za užinu, a onda radost i druženje na toboganu, ljuljanje, penjanje… Mnogo trčanja i veselja!

>klik<

Nakon nekog vremena trebalo se vratiti natrag na Rude. Vraćali smo se istim putem uz ponavljanje prethodnih sadržaja.  Radosnih i veselih lica vratili smo se do centra Ruda.

Nakon povratka svatko je krenuo prema svojoj kući uz mnogo lijepih uspomena na prvi planinarski izlet. Svi su rekli kako jedva čekaju drugi planinarski izlet i druženje, što me je posebno  razveselilo! Nakon duže pauze, konačno smo mogli otići na planinarski izlet. Nadam se da će tako i ostati. U planu nam je idući put posjetiti Oštrc koji svakodnevno vidimo iz Ruda i s ulaza u našu dragu školu!!!

Srdačan pozdrav svima!

Učiteljica: Božica Grgečić

Pročitajte i:
Eko planinari Rude: Od Poljanica do Prekrižja i natrag 2019.
Eko planinari Rude: Mali planinari Samobora u Sloveniji 2019.
Eko planinari Rude: Sudnikov pohod, 2. izlet 2019. godine
Eko planinari Rude: 1. izlet 2019. godine