Preventivna akcija Mir i dobro 2019.
Autor: Goran Orlić, 18. 12. 2019.

Ravnateljstvo policije Ministarstva unutarnjih poslova uz podršku Klinike za dječje bolesti Zagreb i Ministarstva znanosti i obrazovanja provodi preventivnu akciju Mir i dobro koja ima za cilj senzibilizirati i informirati javnost za rizike i opasnosti od nestručne i nepropisne uporabe pirotehničkih sredstava, savjetovati javnosti na koje načine smanjiti broj ozlijeđenih s posebnim naglaskom na djecu i mlade.

Obzirom na činjenicu da djeca osnovnoškolske dobi najčešće i najviše stradavaju tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana, u vrijeme korištenja pirotehničkih sredstava, Ravnateljstvo policije je pripremilo obrazovne materijale kojim upozoravaju na opasnosti pirotehničkih sredstava.

U okviru operativne akcije Mir i dobro Služba prevencije snimila je video uradak sa upozorenjima djeci i roditeljima o opasnostima pirotehnike.

Brošura Mir i Dobro (Ravnateljstvo Policije) by Goran Orlić on Scribd

Izvor: MUP, MZO