Zanimanje na engleskom: kontrolor leta
Autor: Goran Orlić, 30. 9. 2019.

Osnovnu školu Rude je posjetio Željko Oreški, nadzornik smjene u Centru oblasne kontrole zračnog prometa u Zagrebu, koji je na satu engleskog jezika prezentirao zanimanje kontrolora leta.

Učenici sedmog razreda su doznali što znači biti kontrolor leta, zahvaljujući ljubaznosti gospodina Željka Oreškog, nadzornika smjene u Centru oblasne kontrole zračnog prometa u Zagrebu s 27-godišnjim iskustvom koji nam je poklonio sat slobodnog vremena i na satu engleskoga jezika ispričao puno o poslu kontrolora leta pri tome koristeći engleski jezik.

Izlaganje je popraćeno filmom i fotografijama. Gospodin Oreški je već 15 godina predavač na Fakultetu prometnih znanosti, smjer kontrolora leta.

Nadamo se da je sedmašima bilo zanimljivo, a roditelje i sve ostale pozivamo da nam dođu na sat i prezentiraju vlastito zanimanje.

Marina Lastovčić Novoselić, profesorica engleskog jezika