1. kolo atletske lige: Dora Runtas osvojila srebro
Autor: Goran Orlić, 29. 9. 2019.

U subotu, 28. rujna, održano je prvo od tri kola atletske lige za učenike petih i šestih razreda osnovne škole. U prvom kolu su sudjelovali samo učenici šestih razreda.

U prvom kolu su sudjelovali samo učenici šestih razreda.

Učenici su se natjecali u četiri discipline:
1.) skok u dalj
2.) skok u vis
3.) trčanje - 60 m
4.) bacanje vorteksa

Osnovnu školu Rude je predstavljalo osam učenika: Dora Runtas, Nikolina Kuhtić, Hrvoje Planinčić, Toni Kuhar, Leon Matijašić, Ivano Debeljak, Noa Tandarić i Matej Rubinić u pratnji učitelja tjelesne i zdravstvene kulture, Hrvoja Štibohara.

Nažalost, natjecanje je bilo prekinuto zbog loših vremenskih uvjeta te su se održale samo discipline skok u dalj i skok u vis.
U skoku u vis, Dora Runtas je s preskočenih 120 cm zauzela drugo mjesto i osvojila srebrnu medalju.

Važnije od svega je da su svi učenici stekli nova iskustva i svojim uzornim ponašanjem  na najbolji mogući način predstavili našu školu.

Hrvoje Štibohar, učitelj tjelesne i zdravstvene kulture