prevencija elektroničkog nasilja
Autor: Kristina Halužan, 23. 9. 2019.

Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu organiziralo je u petak u okviru projekta “Virtualno svoj! - prevencija internetskog nasilja za 4. razrede osnovnih škola“ radionicu za učenike. Program radionice financira Vijeće za prevenciju Grada Samobora.

Učenici su bili upoznati s raznim vrstama medija, njihovim karakteristikama i opasnostima na vrlo zanimljiv način kroz razgovor i rad u skupinama. Upoznali su se s elektroničkim nasiljem i shvatili postupno  što to znači na nizu zanimljivih primjera. Spoznali su da se kroz sve medije protežu mnoge opasnosti kojih trebaju biti svjesni i da se moraju ponašati se pažljivije i odgovornije  te da se uvijek mogu obratiti određenim osobama kada dođu u neku nepoznatu i opasnu situaciju. Radili su u skupinama na  dva različita zadatka i bilo im je jako zanimljivo i interesantno. Postavljali su mnoga pitanja, tako da su nam dva školska sata doslovno proletjela!!!

Hvala Društvu za komunikacijsku i medijsku kulturu na ovako zanimljivom predavanju i radionici! Pozdrav Ivani koja je učenike sa svime upoznala na izuzetno zanimljiv način.

učiteljica Božica Grgečić